Trill Zsolt 1972. április 13-án, az akkor Szovjetunióhoz tartozó, ma Ukrajna részét képező, alig ezerlakosú Sárosorosziban született.
Habár édesanyja állatorvosnak szánta, saját maga a kommunikációban tartotta legerősebbnek magát. A Kijevi Színművészeti Főiskola – egykori nevén: Állami Karpenko-Karij Színház- és Filmművészeti Egyetem – elvégzését követően a Beregszászi Illyés Gyula Magyar Színház egyik alapítója lett. 1993-tól játszik hivatásszerűen. Pályafutása a kezdetektől összefonódik a színházalapító-rendező Vidnyánszky Attila, Kossuth-díjas rendező karrierjével. Számos nemzetközi elismerést hozó darab meghatározó szereplője.
A frissen megalakult, játszóhely nélküli társulat 1994-ben debütált a beregszászi közönség előtt Shakespeare Szentivánéji álom című darabjával, ám repertoárjukon addigra már olyan drámák szerepeltek, mint Illyés Gyulától a Bál a pusztán, Brecht Koldusoperája és Beckettől a Godot-ra várva. Ezekkel a darabokkal kezdték el bejárni Kárpátalja legkisseb falvait és Magyarország számos játszóhelyét; ez alapozta meg a beregszászi színházalapítók nemzetközi ismertségét és elismertségét, amelyben Trill Zsolt nagyívű alakításai komoly szerepet játszottak.
2003-tól rendszeresen szerepelt a budapesti Újszínház előadásaiban, 2006-ban követte Vidnyánszky Attila rendező-igazgatót Debrecenbe, a Csokonai Színházba, ahol 2013-ig játszott. „Nem lettem debreceni, de sok minden köszönhetek ennek a városnak. Izgalmas rendezőket, szerepeket, olyan színházi pillanatokat, melyek miatt érdemes élni és játszani. Ilyen volt a Fodrásznő, az Úri muri, a Vihar vagy az Oblom-off például” – így beszélt erről az időszakról a dehir.hu portálnak adott 2012-es nagyinterjújában.
2013 óta, miután – Alföldi Róbert rendező igazgatói pályafutását követően – Vidnyánszky Attila lett a társulat vezetője, a budapesti Nemzeti Színház társulati tagja, a teátrum egyik vezető színésze. Sokrétű játékstílusát számos rendező látta meg és használta ki, így a közönség olyan szerepekben láthatta, mint a Brand (Brecht azonos című drámája, R.: Zsótér Sándor), Rosalinda (Ahogy tetszik, R.: Silviu Purcărete), Mark (Részegek, R.: Viktor Rizsakov) vagy a III. Richárd (címszerep, R.: ifj. Vidnyánszky Attila). Ma pályája szerves részét képezik filmszerepei is, többek között olyan népszerű alkotásokban játszott, mint a Drakulics elvtárs, A Viszkis vagy a Kaméleon. 2023-ban mutatták be Szikora János, Jászai Mari-díjas rendező, a székesfehérvári Vörösmarty Színház igazgatója által rendezett Hadik című, nagyköltségvetésű, látványos történelmi filmet, amely a történelem egyik legdicsőbb, sajnálatos módon kevésbé ismert és tárgyalt mozzanatát dolgozza fel a 18. századi Hadik András merész berlini portyájának és a legendás huszonnégydarab balkezes kesztyű történetének felelevenítésével, igazi sztárparádéval és látványos, nagyszabású akciójelenetekkel. A népszerű alkotás címszerepét Trill Zsolt alakította.
Házastársa Szűcs Nelli, Jászai Mari-díjas színművész, aki szintén 1993-ban diplomázott a kijevi színház- és filmművészetin, majd a Beregszászi Illyés Gyula Magyar Színház alapító tagja lett. Jelenleg mindketten a Nemzeti társulati tagjai. Két gyermekük született: Helga és Bertalan.
Számos elismerés birtokosa: 2003-ban Jászai Mari-díjat kapott, további elismerései között megtalálható a Mensáros László-díj, a Súgó Csiga díj, a Bubik István-díj, az érdemes és kiváló művészi cím. Többször elnyerte a színikritikusok legjobb férfi főszereplőnek járó kitüntetését is, a Pécsi Országos Színházi Találkozón (POSZT) több ízben kitüntették a legjobb férfi főszereplő elismerésével. 2023-ban az év színészének járó Arany Medál-díjat ítélt neki a közönség, az elismerést a Bethlen Téri Színházban tartott 15. Arany Medál-díjkiosztón vehette át.